Kule Vinç, Çin İnşaat Vinci

Çin'de İnşaat Vinci üreticisi ve tedarikçisi olan DAHAN, size farklı model kule vinçler sunabilir. İnşaat makineleri kule vinci seçebilirsiniz.
Kule vinçler Batı Avrupa'da ortaya çıktı. Uzun bir kulenin üst kısmına monte edilmiş bomlu dönen bir vinç. Büyük çalışma alanı, esas olarak malzemelerin dikey ve yatay taşınması ve ev yapımında yapı bileşenlerinin montajı için kullanılır. Üç bölümden oluşur: metal yapı, çalışma mekanizması ve elektrik sistemi. Metal yapı, kule gövdesini, bomu ve tabanı içerir. Çalışma mekanizması dört bölümden oluşur: kaldırma, orsa, döndürme ve yürüme. Elektrik sistemi motorları, kontrolörleri, güç dağıtım kabinlerini, bağlantı hatlarını, sinyalleri ve aydınlatma cihazlarını vb. içerir.

genel bakış

Kule vinç, uzun bir kulenin üst kısmına monte edilmiş bir bom ile dönen bir vinçtir. İşin kapsamı geniştir, esas olarak çok katlı ve yüksek binaların yapımında malzemelerin dikey olarak taşınması ve bileşenlerin montajı için kullanılır. Üç bölümden oluşur: metal yapı, çalışma mekanizması ve elektrik sistemi. Metal yapı kule gövdesini, bomu, tabanı, bağlantı çubuğunu vb. içerir. Çalışma mekanizması dört bölümden oluşur: kaldırma, orsa, döndürme ve yürüme. Elektrik sistemi motorları, kontrolörleri, güç dağıtım kutularını, ara bağlantı hatlarını, sinyal ve aydınlatma cihazlarını vb. içerir.
Kule vinçler iki tipe ayrılır:upper rotary type and lower rotary type:
1. Üst döner kule vinci: Kule gövdesi dönmez ve döndürme desteğinin üzerindeki bom ve denge kolu, döndürme mekanizması aracılığıyla kule gövdesinin merkez hattı etrafında tam dönüş yapar. Kullanım gereksinimlerine göre hareketli tip, sabit tip, ekli tip ve dahili tırmanma tipine ayrılır. Çalışan kule vinci ray boyunca ilerleyebilir, geniş bir çalışma aralığına sahiptir ve yaygın olarak kullanılır ve çok katlı binaların inşası için uygundur; vinç tabanı ray üzerine sabitlenirse veya kule gövdesi doğrudan temel üzerine sabitlenirse, sabit bir kule vinci olur. Bomu uzundur; sabit kule vinci binaya belli bir yükseklikte bağlantı çubukları ile bağlı ise takılı kule vinçtir. Vincin üst kısmının binayı takip edebilmesi için kule gövde yüksekliği bağlantı aparatını benimser. Yüksek katlı bina yapımında kullanılır; vinç, asansör boşluğuna veya başka bir boşluğa veya bağlı deliğe monte edilir ve hidrolik silindir, vincin inşaat sürecine göre kuyuya çıkmasını sağlamak için kullanılır. Buna içten tırmanan kule vinci denir. Kule gövdesinin bir kısmı korunur, hizmet kapsamı geniştir ve şantiye alanı işgal edilmez, ancak binanın yapısı için belirli gereksinimler vardır.
2. Alt döner kule vinci: Döner destek, taban ile döner tabla arasına kurulur. Yürüme mekanizması dışında diğer çalışma mekanizmaları da birlikte dönecek şekilde döner tabla üzerinde düzenlenmiştir. Palet tipine ek olarak, yürüme aracı olarak paletli şasi ve lastik şasi kullanan paletli tip ve lastik tipi de vardır. Tüm makine alçak bir ağırlık merkezine sahiptir, bir bütün olarak demonte edilebilir ve taşınabilir, hafif ve esnektir ve geniş bir uygulama alanına sahiptir. Çok katlı binaların yapımına uygundur.

Özellikler

Kule vinçlerin teknolojik gelişimi açısından bakıldığında, durmadan yeni ürünler ortaya çıksa da, yeni ürünler gelişmiş üretim verimliliği, basit kullanım, kolay bakım ve güvenilir çalışma sağladı, ancak kule vinç teknolojisi temelde değişmedi. Kule vinçler üzerine yapılan araştırmalar modüler geliştirmeye doğru ilerliyor. Modüler olarak adlandırılan tip, kule gövde yapısını çekirdek olarak almaktır. Yapı ve işlev özelliklerine göre, kule gövdesi birkaç parçaya bölünmüştür ve serileştirme ve genelleştirme gereksinimlerine göre, her parça modüler sistem prensibine göre birkaç modüle ayrılmıştır. Parametre gereksinimlerine göre, inşaatın özel ihtiyaçlarını karşılamak için farklı teknik performans özelliklerine sahip kule vinçler oluşturmak için uygun modüller seçilir. Modüler kule vinçlerin uygulanması, kule vinç ürün geliştirme sürecini hızlandırmaya, ürün geliştirme maliyetlerinden tasarruf etmeye ve müşterilere daha iyi hizmet vermeye yardımcı olacaktır.
Kule vinçler iki kategoriye ayrılır: üst döner kule vinci ve alt döner kule vinci. Bunlardan ilkinin taşıma kapasitesi ikincisinden daha yüksektir. Birçok şantiyede gördüğümüz şey üstten dönen, üstten kaldıran ve derz yüksekliğinde kule vinç. Hareket ettirilip ettirilemeyeceğine göre yürüyen tip ve sabit tip olarak ayrılabilir. Sabit kule vincin kule gövdesi sabittir ve dönmemektedir. Monolitik bir beton temel üzerine kurulur veya bir şerit veya X-şekilli beton temel üzerine kurulur. Yürüme tipi dört tipe ayrılabilir: paletli tip, otomobil tipi, lastik tipi ve palet tipi. Ev yapımında genellikle sabit tip kullanılmaktadır. Orsa yöntemine göre, yatay bom arabası orsa ve bom orsa olarak ayrılabilir; montaj şekline göre jack-up tipi, entegre hızlı sökme ve montaj tipi olmak üzere üç tipe ayrılabilir. En yaygın olarak kullanılanlar, bir makine ve dört amaç için kullanılabilen (raya monte, sabit, takılı ve içe tırmanma) alttan döndürmeli, hızlı sökme, raya monte kule vinçler ve kendinden yükselen kule vinçlerdir.

Biz esas olarak aşağıdaki gibi inşaat vinci sunuyoruz